Toomas Elling

Metsas KTM Myroon Prestige ja asfaldil Bianchi Infinito, Giant Trinity TT rakett

RedBike klubisse kutsus Härra Sõrmus. Ütles, et nüüd on meil uus klubi ja pani mind stardilisti. Ega ma ei ole kahetsenud ka.

Lemmik võistlus on kahtlemata H100. See on füüsiliselt ja vaimselt paras väljakutse. Aga see on minupuhul sõltuvust tekitav tunne. Trenni teen meelsasti kunagistel lapsepõlve radadel Nõmme-Harku-Glehni terviseradadel ja singlitel. Viimasel ajal on natuke meeldima hakanud ka Männiku KTM krossiring. See on igal aastaajal väga erinev ja kohati üsna tehniline nikerdamine.

Eredaim mälestus võidusõitudelt juhtus ca 7a tagasi Soomes. Miks ma sinna sattusin või läksin see on eraldi lugu aga võidusõit ise oli Allatum maantie race. Sõit oli turvalisuse tagamiseks vanusegruppide ja masinaklasside tõttu eraldi stardiaegadega ning ringide peal. Ja siis juhtus nii, et enne finishit jäi eelmine stardigrupp meile ette. Kõik pidurdasid või keerasid ei tea kuhu ja igatahes oli suur segadus. Siis süstisin kusagilt kruusa pealt ja bussiootepaviljoni tagant mööda. Ja tulin kolmandaks. Väga sportlasevälimusega sommid põrnitsesid mind pärast üsna huvitavate nägudega. Muideks ratas oli mul siis Merida 905.

RedBike klubis teeb rõõmu, et tekkinud on erinevad osakonnad ja asju on sattunud tegema tegelased, kes oma asja kõige paremini oskavad. Väga proffid on RB-s näiteks tehnikaosakond, saavutusspordi osakond, karvajalgade osakond, naispüsside osakond, sportliku ettevalmistuse osakond...ja kõige kõvem on loomulikult meelelahutus osakond.