Tere.

Väike ülevaade Helsingis peetud Kalevi lahtistelt meistrivõistlustelt (Helsingi trekk on 400m ringiga).

Distantsid:

500m lendstardist - 31,93 keskmine kiirus 56,37 alavõit, varasemalt oli 500m sõidnud paigalt seega ei osanud mingit aega ette ennustada.


3km individuaalne jälitassõit - 3.53,59 keskmine kiirus 46,35 alavõit ja uus isiklik :) , tuleb tunnistada, et siin olin endale seadnud eesmärgi 3.50ne peale, jäi pisut puudu. Need samad mõned sekundid kaotasin arvatavasti paaril korral viraazi pisut kõrgelt läbides.


Veel proovisin enda jaoks uue alana Scratch 10km- 14,14 keskmine kiirus 42,15 alavõit. Sõita oli vaja 25 ringi, Neljandal ringil tegin esimese kiirenduse ja kuna kohe keegi järgi ei tulnud siis igale järgnevale ringile minnes võtsin ühe viraazi osa kõrgemalt hoo saamiseks. 8 ringi enne lõppu sain peagrupi kinni, korra käis peast hull mõte läbi ja hoog oli sees, et tuhisen mööda aga ei hakanud ikka hullu panema.

Viimaseks sõiduks keirint, loosiga sain esimese positsiooni. Sõita oli vaja neli ringi, kaks ja pool ringi rolleri taga (roller kiirendas viimase ringi 55km/h)  ja 600m siis tuli paugutada, selles sõidus võtsin võidu. Finaalsõiduks loositi taas uues stardi positsioonid ja jälle vedas esineme. Sõidu viimasel 150m tundsin kuidas jalad kangestusid ja saabus oodatud kang. Kerisin ennast kuidagi teiseks.

Kokku sai trekil keritud 42km, ülekanne millega kõik sõidud tegin oli 53/14. Oli mõttes ka ette 54 panna aga selle jätame teiseks korraks.

Ise olen igal juhul rahul. Enne viimast ala panin viraažis külje ka maha peale sõitu,  jalasääre külg katki veits. Soome trekk on betoonist ja värvitud, aeglase sõiduga on pisut ohtlik ja libe nii ma sealt alla tulin. Õnneks kedagi teist kaasa ei võtnud. Uue trikoo peab muretsema ainult.


Parimat

Kaido Voogla