Maxima GP

 Olen korra või kaks juba sõitnud seda ( 54 km harrastajate oma ikka ), seekord siis viimase peal ilm ja kuna sõit lõuna ajal siis ei pea karku ka õnneks väga varakult alla ajama :-)

Osalemise otsuse jätsin tegelikult viimasele minutile ja otsustasin alles kohapeal. Poisiga koos loksusime rattaga kohale, sai ilusti 15 km jala soojaks teha.

Kohapeal otsustasin siiski osa võtta ja poiss hakkas ka sügelema. Panin meid mõlemaid siis kirja.

Minul oli eesmärgiks peagrupiga kindlasti lõpuni tulla, eelnevalt pole see õnnestunud.

Poisiga veel leppisime kokku et kui mõlemad grupis siis vean ta lahti lõpus.

Sõit oli ütlemata lahe, mingit tõmblemist ega situatsioone ei olnud. Tempo oli korralik aga püsisin ilusti pundi esimeses kolmandikus.

Tahapoole kummiga venima ei olnud isu minna. Kuskil 3 ringil proovisin jalga ka ja vedasin umbes 2 km jagu. Oli täitsa okei tunne.

Kuna ring oli 6 km ja seega 9 ringi tõusu, siis viimased ringid juba hakkas jalas tunda andma aga miskit hullu polnud.

Poiss oli ka ilusti pundis. Viimasel ringil magasin maha Velopete vendade mineku, jalga oleks isegi olnud, 5-6 venda sinna läks. 2 meest läksid juba varem, seega päris esikohtadele punt ei sõitnud. Trügisin siis peale viimast mäge korralikult ettepoole ennast, kuskil 10 piirimaile grupis ja siis ennem viimast Selveri kurvi läks korralikuks kohtade jagamiseks. Lootsin veel et poiss äkki jõuab sappa, kaugel ta ei olnud.

Peale kurvi loomulikult tõmmati kohe lõpuspurt käima ja istusin seal kohe mingile vennale sappa. Lõpuni sealt veel ju üle 500m tegelikult.

Poiss tegi veits vale otsuse ja istus Lindgremile sappa, et sealt lõpus sirutada aga ta tõusis püsti ja sai kohe ka aru et täna pole kuskile minna ja lasi jala sirgeks, poiss jäi karpi kahjuks. Eks see 40/14 ülekannetega sõitmine lõpuringil 50 km/h oli ilmselt ka veidi jalale tal hakanud.

Ega seal enam mi´dagi polnud, 200 ennem lõppu tuulest välja ja jalg kotti. Tulemuseks siis üldkokkuvõttes 18 koht ja poisil 30 koht.

Ise jäin sõiduga väga rahule ja poiss oli tubli, selle üle veel parem meel.

 

Pandivere Filter

Korjasin hommikul Mardi peale ja linnast kedagi tulemas polnud seega kahekesi pandivere poole start.

Ilmaga jälle vedas seekord. Plaan juba tuttav sellest aastast, peapundiga tahaks lõpuni jõuda. Algus väga hullult ei tõmmatudki ja sain kenasti punti sisse.

Mägesid seekord ei olnud rajal aga oli paar päris korralikku küljeka lõiku. 1 ringi lõpupoole oligi üks üle 90 kraadine tagasipööre ja peale seda väga maitsev küljetuule lõik. Siis pandi ikka korralikult gaasi ja läks päris raskeks, lisaks jäin kergelt tuule kätte ja eriti kuskile petu polnud pugeda. Kuskil 5 km anti minna aga kannatasin ikka ära selle ja hiljem seljataha vaadates haigutas seal ka tühjus. Teisel ringil samas kohas olin juba targem ja trügisin ettepoole et oleks lihtsam küljetuules sõita. Kopi küttis enamus ajast minuga ühes tempos, Marti ei näinudki eriti ja nagu hiljem selgus siis ta oligi mingi hetk grupist minema saanud.

Ega seal muud polnud kui 10 km ennem lõppu juba hakata vaikselt sättima ja hakkasime siis Kopiga mõlemad vähe ettepoole ronima. Kuskil 1 km märgi juures alles läks sõiduks, ilmselt oleks juba varem pannud talda aga grupist polnud eriliselt lihtne välja saada :-)

Ja siis kuskil 300m ennem lõppu kui juba korralik hoog üleval siis läks ühel vennal grupi eesotsas käiguvahetaja koos ketiga pauguga puruks. Õnneks keegi maokat ei pannud aga muidugi pidurit pidime küll tallama. Seega päris õiget lõppu kätte ei saanud aga kokkuvõttes mulle 52 koht ja Kopile 57 koht.

Mina jäin rahule ja mis põhiline, jalga jäi varu ka tiba, seega kõik okei.   Mart muidugi tegi väga super sõidu ja tuli kolmandana, kiitus talle.

 

Marimetsa Vormsi

Piletid sai juba varakult ära bronnitud. Seekord sai sõitma mindud terve perega, väike poiss siis esimest korda lühikest maad sõitma ja proua teda vedama :-) Väike poiss siis oma esimesel sõidul 101 ja proua siis 100-s. Väga tublid igal juhul.

Ise startisin teisest kastist ja eesmärk oli 50 sisse sõita. Tuleb muidugi kohe ära öelda, et osavõtt on saartel ikka veidi väiksem kui mandril, seega sealt ka lõpuprotokollis ilmselt veidi parem koht. Sõidu algus oli suht rahulik kuna eriti möödasõite teha ei saanud siis loksusime mõne km suht samas järtsus nagu start.

Kusagil 4 või 5 km paiku läks andmine lahti ja mudaralli ka muidugi. Tunne oli hea ja vaikselt ikka sai tõustud ettepoole. Siis tekkisid mingid väiksemas grupid ja sealt edasi enam vähem samade puntidega sõidetigi. Kahjuks panin oma " hea tehnikaga " ka kaks kobarat, esimene oli lihtsalt mudas küljeli, seal polnud midagi erilist aga kett tuli maha ja selle tõttu kaotasin veidi aega. Teine kobar oli siis juba kuskil ennem 40-dat kilomeetrit, tahtsin just ette vedama minna ja panin korralikult gaasi kui läks kurv paremale, kahjuks oli hoog liiga suur ja pidin blokki vajutama, et mitte Igor Tarassovile külje pealt sisse kütta. See oli juba kruusateel ja ülejäänud grupp seljataga pidi ka korralikult pidurdama ja üks vend küttis isegi võsasse. Ise eriti passima ei jäänud, kohe püsti ja järgi teistele, paar kilomeetrit punast ja sain osad jälle kätte.

Üldiselt kulges sõit nii et asfaldil ja kruusal käisin ikka vedamas aga põldudel oli korralik ikaldus ja püüdsin vägisi kinni hoida grupist.

Mingi 20 ennem lõppu veel tuli selg ees vastu Nõmme Rattaklubi junga Kaur ja mainis et ega seal ees väga palju mehi polegi, nii paarikümne jagu.

Ma muidugi kohe siis läksin käima aga kukkumine tõi veidi maapeale tagasi. Viimane 10 tulime 4-se seltskonnaga ja 3-kesi kogu aeg vedasime. Teised metsas, mina teedel. Viimasel põllul muidugi see noor tüüp kes kordagi vedanud ei olnud tõmbas meile koti pähe ja pani minema. Õnneks üks vend läks ka varsti kaasa ja protokollist vaadates selgus et tõmbas veel lõpus koti pähe noorele, mul kahju ei ole.

Ma siis tulin ühe Paralepa klubi mehega lõpuni, kordamööda vedasime ja lõpus muidugi vajutasime veel sprinti. Üle joone tulek oli ilmselt võistluste kõige stiilsem kuna väike hüpe oli ennem finisit ja mul viskas taguratta alt ära siis libisesin koos rattaga külg ees üle joone, õnneks oli muru :-)

Protokollist selgus ka et krt olin kahe sajandikuga ikka kaotanud. Kokkuvõtteks 35 koht ja jäin väga rahule. Lootus isegi tulevikus startida 1 kastist.

Kardo