TRR- Hommik hakkas kiirelt, väike poiss oli vaja viia NRK ööbimiskohta Veski baasi ja seega sain vormi selga ja maja ette täpselt kella 9-ks kui oli kokku lepitud RedBike ühispildistamine.

Pärast seda jõudsin isegi 2 km jagu sooja teha kus loomulikult selgus et nädala alguse keti vahetus oli siiski hilja peale jäänud ja kasett loobib tagant kui jõuga "vajutada".

Koridori läksin suht varakult. Antiloop oli kohe kõrval, Lill rida tagapool. Sõidu algust oli veidi muudetud kuna oli räigelt märg ja seega suunati rada varakult paremale asfaltile.

Mul ei olnud selle vastu midagi, mudas toimetamist on viimastel maratonidel juba päris omajagu saanud. Sõidu algus oli üllatavalt mõistlik ja päris punasesse ei tõmmanudki ennast.

Samas sai ilusti ettepoole liigutud oma 500-700 stardikastist. Kuskil 10 km olin jälle Anti ja Lillega koos, tundus et saab kohe koostööd tegema hakata. Anti isegi jõudis mainida et kohe hakkame koos paugutama.

Siis tuli kerge muda koht ja seal juba hakkasid pundid lagunema, Anti pani ees korralikult gaasi ja ma vaatasin et ei hakka kaasa minema, teen kuni 50km vähe mõistlikumalt ja kui siis jalg veel okei, siis panen juurde.

Kuskil peale 10 km tuli veel meie klubist Robert Tammoja minuga ühte punti. Päris pikalt sõitsime samas kandis. Sõit kulges muidu väga positiivselt kui välja arvata üks korralik grupikukkumine.

See oli kuskil poole peal, minu eesolev kutt pani mingil põhjusel korralikku reavahetuse maha, sõites minu esimesse rehvi oma tagumisega. Mingi ime läbi sain plokki panna ja korralikult paremale tõmmata ja jäin püsti isegi.

Minu taga olevatel sõitjatel muidugi nii hästi ei läinud, päris korralik grupikukkumine tuli sealt. Kiirus oli ka umbes 30-35km/h, kruusasirgel. Midagi head seal ilmselt ei olnud aga mis seal ikka, panime edasi.

Sõidu läbivaks jooneks võiks öelda et olid Lätlased. Igas pundis oli neid vähemalt 2 või rohkem ja nad vedasid väga palju ja olid üldse väga tugevad. Raja keskel tuli jälle mudaseid kohti ja viimased Marimetsa mudas ronimised olid siin kõvaks abiks.

Grupid lagunesid jälle korralikult ja paljud jäid kinni tehnilistemas kohtades. Ise panin täie rauaga läbi igalt poolt ja probleeme polnud. Kuskil 30 km ennem lõppu vaatasin et jalg endiselt hea ja võib vähe tempot kerida.

Tegime seal ees paari eestlase ja kahe lätlasega kordamööda tempot siis. Ülejäänud 15 tüüpi nagu ikka passisid tuules terve aja. Vaikselt hakkas sealt tagant neid sõitjaid vähemaks jääma.

Kuskil 10 ennem lõppu vaatasime et paras aeg veel gaasi panna ja sisuliselt see umbes 5 pealine vedajate punt jäigi alles, ülejäänud pudenesid.

Lõpu poole tegin lätlastega tugevalt koostööd, väga tublid vanad, polnud midagi vaja näidata, kohe kui tempo ees hakkas natukene langema, läks üks nendest vedama ja andis puhkust.

3 km ennem lõppu tuli Kalev Albri selg ees vastu, tahtsin küll ta kaasa võtta rongile aga vaidles vastu ja maha ta jäigi. Vahepeal seal võtsime veel korralikult sõitjaid rajalt maha ja 1 km ennem lõppu paistis ees suurem punt.

Väsimus küll hakkas jalga juba aga adrenaliin lõi üles ja selleks ajaks oli järgi vist üks lätlane ja üks eestlane. Vajutasime korralikult peale veel ja viimasesse vasakusse kurvi minnes saime pundi tagant otsast juba osad kätte.

Väga palju lõpuspurdi jaoks meil enam järgi polnud, lätlane ikka pani mulle põse ja pool sellest grupist saime alla neelatud. Lätlase auks võib öelda et ta oli selle ka ära teeninud, ta ikka ennem 15-st lõpukilomeetrit vedas kõige rohkem.

Hiljem selgus veel et ka Anti oli ees selles pundis olnud aga jäi ikka 25 sek kaugusele.  

Sõidu kokkuvõtteks võib öelda et kuigi hooaeg on minu jaoks vääääga pikk olnud siis sõit oli ülimõnus ja hooaja punkt sai pandud väga hea fiilinguga.

Eelmise aasta lõpuprotokollis oli siis koht 570 ja aeg 3:11, see aasta oli küll plaanis alla 3 sõita aga märg rada tegi oma töö ja aeg oli 3:08, seevastu koht lõpuprotokollis oli 272, ise väga rahul.

 

Suurem poiss tuli lühikesel ( 40km ) maal üldis 10-ks, võit pole kaugel :-) Väga tubli, issi on väga rahul. Kindlasti ei saa unustada väikest poissi kes teist korda nii öelda maratoni sõitis ja tema tuli lühikesel maal ( 21km ) 62-ks, samuti super tulemus.

 

 

Kui veel viitsite lugeda siis mu vahepealsed sõidud ja nende kohad allpool

 

Fakto auto MNT sõit- koht 72 ja aeg 2,25. Lõpetasin peagrupis, sõit oli väga kiire, keskmine 44,5 km/h.

 

Marimetsa Hiiumaa- Rada oli räigelt pehme ja imev, sain ka selle aasta esimese haamri, koht oli lõpus 67, väga hull polnudki.

Marimetsa Matsalu- Rada oli mudane ja sõit minu jaoks raske, MTB trennii ikka vähe tehtud. Koht 57.

 

Estonian Cup Jõulumäe- plaan oli selle suve ainuke pikk nädala vahetus( 2 maratoni järjest ) teha ennem TRR-i, laup Jõulukas ja pühapäev Marimets.

Alustasin viimasest kastist ja sõidu alguses võtsin rahulikult. Teisele ringile minnes hakkasin juba vajutama ja lõpuks koht 186, mulle see Jõuluka rada meeldib.

Marimetsa Kullamaa- Rada oli eriti mudane ja sõit eriti raske, eelmise päeva Jõulumäe oli ka jalas tunda. Koht 40-s.

 

Järgmine aasta rajal näeme!!!